سال جهش تولید
امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۱۲
 

اخبار

به میزبانی بهداشت ودرمان صنعت نفت شمال کشور جلسه مدیران ارشد نفتی منطقه شمال برگزار شد

نتایج معاینات دوره ای کارکنان ، از ابعاد مختلف و وضعیت سلامتی کارکنان تحت پوشش در جلسه مدیران ارشد نفتی منطقه شمال با حضور رئیس بهداشت ودرمان نفت شمال کشور مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت ودرمان صنعت نفت شمال کشور ،دکتر بهزاد نوریان هدف از این بررسی را آشنایی با اهداف معاینات دوره ای عنوان کرد و گفت : در انجام معاینات دوره ای غربالگری سلامت عمومی ، غربالگری سلامت روان ، شناسایی و تایید بیماریهای شغلی ثبت و ارائه میشود.

وی اظهار داشت: معاینات شغلی به صورت دوره ای و معمولاً هر سال یکبار انجام می شود و از برنامه ها و اولویت ها برای تضمین سلامت و ایمنی کارکنان در محیط کار است .

نتایج این بررسی نشان میدهد که رعایت اصول و الزامات طراحی برنامه ریزی واجرای دقیق معاینات دوره ای منجر به تشخیص زودهنگام بیماریهای شغلی و باعث پیشگیری از پیشرفت این بیماریها به مراحل ناتوان کننده خواهد شد و عدم رعایت این اصول و الزامات منجر به کاهش شناسایی مورادبیماریهای شغلی و باعث افزایش موارد پیشرفته و ناتوان کننده در بیماری های شغلی افزایش هزینه های درمان غیبت ازکار کارکنان و کاهش بهره وری نیروی انسانی میشود. نهایتا معاینات دوره ای باعث حفظ و ارتقا بیشتر سلامت کارکنان و کمک به افزایش بهره وری برای شاغل جامعه و صنعت نفت خواهد شد

تاکید بر کنترل درمانی جدی تر برای بیماریهای شدید و نیز اهمیت به خود مراقتبی بیماران از جمله محورهای اصلی این برنامه است. البته دراین میان نقش سایر واحدهای سازمان همچون پزشکی خانواده ، بهداشت خانواده ، دندانپزشکی و کلینیک های تخصصی بسیار مهم و تاثیر گذار است .دکتر نوریان  گفت: با توجه به محیط های پر مخاطره واحدهای عملیاتی و حتی ستادی صنعت نفت، انجام معاینات شغلی تنها راه پیشگیری از بیماری ها و آسیب های شغلی محسوب می شود .

دکتر نوریان  با بیان این که نیروی انسانی اصلی ترین سرمایه صنعت نفت است اضافه  کرد: حضور مدیران در برنامه های معاینات شغلی در ایجاد انگیزه و حضور بیش از پیش کارکنان در چنین برنامه هایی تاثیر بسزایی دارد لذا انتظار داریم مدیران و سرپرستان ضمن حضور به موقع خود برای انجام معاینات نسبت به ارجاع کارکنان زیر مجموعه به طب صنعتی، اهتمام ویژه ای داشته باشند .

در پایان مدیران شرکتهای نفتی ضمن تشکر که خدمات ارائه شده نقطه نظرات ومسائل موجود در حوزه خود رابیان داشته که توسط دکتر نوریان وآقای محسنی پاسخ لازم به این عزیزان ارائه گردید


جلسه مدیران ارشد منطقه شمال 7
جلسه مدیران ارشد منطقه شمال 5
جلسه مدیران ارشد منطقه شمال 4
جلسه مدیران ارشد منطقه شمال 3
جلسه مدیران ارشد منطقه شمال 2
جلسه مدیران ارشد منطقه شمال 1
.

جلسه مدیران ارشد منطقه شمال 6

مدیران جلسه3 3
مدیران جلسه3 2
مدیران جلسه3 1

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۱۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید